אימות חתימת נוטרין ברחובות - ייפוי כוח ספציפי

 

051-55-33-400

 

שרותי נוטריון ברחובת ברחוב אחד העם 1, בניין לב רחבות, קומה ראשונה משרד 122
ניתן ליצור איתנו קשר גם באיימל: [email protected]
אימות חתימה נוטריון
ייפוי כוח ספציפי

ייפוי כח הוא מתן הרשאה לאדם אחר לפעול בשמנו. ההרשאה יכולה להיות בנושא מסוים, ספציפי, ואז ייפוי הכח הוא ספציפי. לעתים, ייפוי הכח יכול להיות כללי ואז האדם השני מורשה לפעול בשמנו בטווח רחב של נושאים או לקבל החלטות רבות בנושא מסוים. הפער בין ייפוי כח כללי וספציפי יכול להיות מאד גדול, אבל לפעמים הפער אינו כה גדול. דוגמה לפער גדול היא מתן הרשאה להעברת טסט לעומת מתן הרשאה לפעול כראות עיני מיופה הכח בכל מה שנוגע לחשבונות הבנק. דוגמה לפער קטן יותר היא כאשר הנושא הספציפי הוא בעל משמעות רבה או שיכולות להיות לה השלכות רבות, למשל מתן הרשאה ספציפית למכור תחולת בית.

ניתן ליצור איתנו קשר גם במייל [email protected]
 או בטלפון 051-55-33-400

שם + משפחה (חובה)

האימייל: (חובה)

מספר טלפון (חובה)

ספרו לנו איך נוכל לעזור לכם?

שילחו לנו את הקבצים לבדיקה והצעת מחיר

גרור ושחרר קבצים כאן
אומה תפקידו של נוטריון באימות חתימה על ייפוי כח ספציפי?

תפקידו של הנוטריון באימות חתימה על ייפוי כח ספציפי הוא לוודא מלבד זהות החותמים כי שני הצדדים מבינים היטב את משמעות החתימה והשלכותיה האפשריות, שני הצדדים כשירים משפטית לקבל החלטה והם עושים זאת מרצונם החופשי. הדבר נכון הן למייפה הכח והן למיופה הכח.

קחו לדוגמה אדם המבקש מקרוב משפחה רחוק למכור אוסף מטבעות שירש. מדובר בהרשאה ספציפית לביצוע פעולה ספציפית אולם ההשלכות של הרשאה כזו עלולות להיות משמעותיות עבור שני הצדדים. עבור מייפה הכח, הרשאה זו משמעה כי ייתכן והאוסף לא יימכר בדרך שהוא עצמו היה בוחר בה, דרך המביאה להפסד רווחים אפשרי. מבחינתו של מיופה הכח מדובר במטלה אשר עלולה לדרוש ממנו זמן רב והתעסקות מרובה – האם למכור את האוסף כולו כמקשה אחת או לפרק ולנסות למכור במכירה פומבית כל אחד מהמטבעות? כאשר מדובר בקרוב משפחה רחוק, סביר שמיופה הכח אינו מצפה לרווח כספי מהמכירה אך ייתכן שיגלה שהזמן שמכירה מסוג זה דורשת ממנו הוא רב מכפי שהיה רוצה לתרום לעניין.

כאשר נוטריון מעורב באימות חתימה על ייפוי כח ספציפי מעין זה, הוא יוכל לייעץ לשני הצדדים ולהוסיף תנאים וסייגים אשר יבואו להגן הן על מייפה הכח והן על המיופה – תנאים בהם ייפוי הכח יתבטל, הגבלת חופש הבחירה בסוג המכירה וכדומה. בנוסף, הנוטריון ידע להסביר את ההשלכות האפשריות של חתימה כזו ולמנוע מפח נפש עתידי או סכסוכים בעקבות התהליך.

מתי חשוב לערב נוטריון באימות חתימה על ייפוי כח ספציפי?

ישנם מספר מקרים בהם עירוב נוטריון חשוב במיוחד. המקרה הראשון הוא כדוגמת המקרה הקודם שהובא כאן כדוגמה: מקרה בו הפעולה הספציפית הנדרשת היא מורכבת ונושאת עמה משקל רב, רגשי, כלכלי או שניהם. קחו לדוגמה את נושא האוסף – ייתכן שמיופה הכח היה יכול לחסוך זמן רב במכירת האוסף כמקשה אחת אך אז הדבר היה כרוך אולי בהפסד פיננסי. מנגד, פירוק האוסף יכול להיתפס כפגיעה על בסיס רגשי אם לדוגמה האדם שקד ועמל במשך שנים רבות על אוסף זה והוא נאלץ להיפרד ממנו מסיבות כאלו ואחרות אך עדיין קשור אליו רגשית.

מקרה שני בו חשוב לערב נוטריון באימות חתימה על ייפוי כח ספציפי הוא מצב שבו מיופה הכח אינו אדם שעליו מייפה הכח סומך בנושא המדובר או שאינו מכיר אותו היטב. לדוגמה, אם אדם בא לנהל משא ומתן עסקי אך נאלץ להיעדר בשלבי החתימה מסיבות בריאותיות, לדוגמה. הוא יכול לייפות את כוחו של אדם אחר לחתום בשמו על החוזה אולם במקרה זה כדאי להתייעץ עם נוטריון ולדעת לקבוע תנאים מגבילים בייפוי הכח הספציפי המחייבים דיווח וקבלת אישור טלפוני על שינויים לפני חתימה, לדוגמה.

נוטריון ברחובות

עו”ד ונוטריון אירנה פיין

רחוב: אחד העם 1, רחובות

בניין לב רחובות

שעות פעילות בין 9:00 -18:00

ניתן לקבוע פגישה בטלפון

051-55-33-400

דוא”ל: [email protected]

ניתן לבצע אצלנו את כל סוגי עבודות הנוטריון במשרדנו ברחובות:

  • תרגום נוטריוני
  • הסכם ממון
  • אישור תצהיר נוטריון
  • ייפוי כוח נוטריוני
  • צוואה בפני נוטריון
  • אישור נוטריון להצהרת מתרגם
  • אישור לנכונות העתקי מסמכים

Related Posts

Call Now Buttonצלצלו עכשיו