הסכם ממון ברחובות

051-55-33-400

שירותי נוטריון ברחובות, רחוב אחד העם 1, בניין לב רחובות, קומה ראשונה משרד 122
ניתן ליצור איתנו קשר גם באיימל: [email protected]

הסכם ממון ברחובות

הסכם ממון ברחובות – זוגות רבים מתלבטים לפני שהם נישאים האם לחתום על הסכם ממון טרום נישואין. ישנה איזשהי הילה של “זה מזל רע” או שאיכשהו החתימה על הסכם ממון עלולה להפוך להיות בעיה בנישואים ומערכת היחסים בין בני הזוג – ולמה לחפש צרות אם הכל טוב? המציאות היא כי זוגות רבים נפרדים ומתגרשים בסופו של דבר, בינם זוגות רבים אשר לא חשבו מראש על האפשרות, או שחשבו על האפשרות ופסלו אותה – לחתום על הסכם ממון לפני שנישאו.

פרידה היא תהליך כואב וקשה שיש לו משקל רגשי לצד משקל פיננסי. כניסה למערכת נישואין אינה רק הצהרת אהבה אלא למעשה היא חתימה על החלטה ללכת לדרך עסקית משותפת, להקים יחידה כלכלית אחת שתפעל ביחד למשך תקופה ארוכה מאד, אולי אפילו למשך כל החיים. כאשר שני אנשי עסקים חושבים להקים שותפות עסקית, לא יעלה בדעתם להכנס לשותפות כזו ללא חתימה מסודרת מראש על חוזה אשר בו הם דנו ושקלו איך יתנהל העסק, מה יקרה במקרה שבו אחד השותפים מעוניין לפרוש או כיצד יחולקו הנכסים בינם במקרה שיחליטו לפרק את השותפות. נישואין, מעבר למערכת היחסים, היא שותפות עסקית לכל דבר ועניין ולכל אין סיבה שגם במקרה הזה לא ייחתם חוזה שבו בני הזוג דנו והחליטו מראש כיצד יתנהלו ומה יקרה במקרה בו יחליטו להתגרש.

מתי להסכם ממון טרום נישואין יש משקל רב במיוחד?

המדינה הכירה במצבים בהם זוגות נמנעים או לא מודעים לצורך בחתימה על הסכם ממון טרום נישואין ולכן קבעה חוקים ונהלים שבאים לסדר את העניינים הכספיים בין בני זוג במקרה של פרידה, במידה והם לא חתמו על הסכם ממון אחר. כאשר בני הזוג חותמים על הסכם ממון בינם, חוקי ברירת המחדל של המדינה לוקחים צעד אחורה ונותנים לכללים שנקבעו בהסכם הממון להיות אלו שקובעים את ההתנהלות הכספית.

חוקי המדינה קובעים כי כל נכס שהיה שייך רק לאחד מבני הזוג לפני הנישואים – ימשיך להיות שייך לאותו בן זוג בלבד גם לאחר הפרידה. כל נכס שנרכש על ידי בני הזוג במהלך הנישואים, גם אם הוא רשום על שם אחד מבני הזוג בלבד, יהיה שייך לשניהם ויחולק בניהם שווה בשווה לאחר הפרידה. ישנם סייגים לחוקי האצבע הללו – ירושות ומתנות לדוגמה. ישנם גם שטחים אפורים שאינם מוגדרים היטב בחוק: למשל מקרה בו לאחד מבני הזוג הייתה דירה לבדו לפני הנישואים אולם במהלך הנישואים שני בני הזוג חלקו מגורים בדירה הזו.

כאשר קיים פער כלכלי בין שני בני הזוג, או כאשר מדובר בפרק ב’ וקיום ילדים קודמים לאחד מבני הזוג שגם להם זכויות פיננסיות על הנכסים, או כאשר בני הזוג הם בעלי לאומים שונים – במקרים אלו חשוב במיוחד לחתום על הסכם ממון טרום נישואין. גם במקרים בהם מדובר בנישואים ראשונים של בני הזוג, ללא ילדים מקשרים קודמים או רכוש שיש לאחד מבני הזוג לפני הנישואין, יש יתרונות בחתימה על הסכם ממון טרום נישואין. ראשית, ניתן לקבוע במסגרת ההסכם מערכת יחסים פיננסית במהלך הנישואים. נקודה חשובה מאד נוספת שאותה חשוב לקבע במסגרת הסכם ממון טרום נישואין היא נושא הזמנים. גם אם הנישואים הם התאריך הקובע לעניין תחילת הקשר הפיננסי בין בני הזוג, יש לקבוע בצורה ברורה מהי נקודת הסיום של מערכת היחסים. בגלל המצב בארץ בו קיימות שתי רשויות משפטיות המטפלות בנושא הגירושין – בתי הדין הדתיים (הרבנות) ובית הדין לענייני משפחה – לעתים קרובות התאריך הקובע לעניין הפרידה הוא תאריך מתן הגט, תאריך שיכול להיגרר ברבנות עקב דרישה לניסיונות להשכין שלום בית, שיפוט מוטה או בירוקרטיה. קביעה בהסכם ממון טרום נישואין יכולה לפשט תהליכים ולמנוע מצבי ריב בזמן הפרידה כאשר יש ניסיונות להשתלט על רכוש משותף לאחר הפרידה אבל לפני ה”מועד הקובע” על פי החוק.

ניתן ליצור איתנו קשר גם במייל [email protected]
 או בטלפון 051-55-33-400

שם + משפחה (חובה)

האימייל: (חובה)

מספר טלפון (חובה)

ספרו לנו איך נוכל לעזור לכם?

שילחו לנו את הקבצים לבדיקה והצעת מחיר

גרור ושחרר קבצים כאן
אוהסכם ממון ברחבות

למה כדאי לערוך הסכמי ממון טרום נישואין בנוטריון ברחובות?

ישנן מספר סיבות בגללן כדאי מאד לחתום על הסכם ממון ברחובות  דווקא אצל נוטריון. ראשית, מדובר בעורך דין. נוטריונים המתמחים בהסכמי ממון יכולים לייעץ לבני הזוג ולעזור להם בעריכת הסכם ממון בדרך שתקשה על ערעור עליו לאחר פרידה. מלבד ניסוח נכון מבחינה משפטית, ישנם היבטים מסוימים שעורכי דין ונוטריונים המתמחים בעריכת הסכמי ממון טרום נישואין מודעים אליהם, אולם מרבית האוכלוסייה מודעת אליהם פחות. דוגמה אחת שכבר ניתנה היא קביעת מועד הפרידה. דוגמה שנייה היא קביעת בית המשפט שבו תתנהל הפרידה במקרה ובו בני הזוג מגיעים ממדינות שונות וקיים חשש כי לאחר הפרידה כל אחד מבני הזוג יחזור למדינה ממנה הגיע. במקרה כזה, יש לקבוע במסגרת הסכם הממון טרום הנישואין באיזה מבתי המשפט הפרידה תתנהל.

מעבר לידע המשפטי שהנוטריון מביא איתו לשולחן, לעריכת הסכם ממון טרום נישואין עלולים להתלוות מתחים. לעתים, מדובר בפעם הראשונה ששני בני הזוג נדרשים לשבת וללבן סוגיות לא נעימות ולהחליט החלטה משותפת לגביהן. מערכות יחסים, בניגוד לשותפויות עסקיות “נקיות”, מלוות גם ברגש. נוטריון יכול לעזור לבני הזוג להגיע להחלטות נבונות ולמצוא פתרונות יצירתיים בדרך שלא תקפח את אף אחד משני הצדדים. ישנם הסכמי ממון נוספים שניתן לחתום עליהם בין בני זוג – הסכמי ממון לאחר נישואין או בין בני זוג שאינם מתכוונים להינשא.

הסכמי ממון אלו דורשים אישור מבית המשפט לענייני משפחה. לכאורה, בני הזוג יכולים לנסח הסכם ממון בעצמם ורק לאשר אותו בבית המשפט. בדרך זו לא רק שלא יזכו לייעוץ המשפטי אלא גם יבצעו את כל התהליך באווירה קרה וחפוזה בבית המשפט, אווירה שאינה תורמת לפן הרגשי של חתימה על הסכמים מסוג זה. חתימה על הסכם ממון טרום נישואין אצל נוטריון יכולה להיערך במשרדו או בבית בני הזוג באווירה נעימה ורגועה – והיא בעלת תוקף חוקי חזק, דומה לזה של בית המשפט.

גם בני זוג שנדרשים לקבל את אישור בית המשפט (ידועים בציבור, כאלו שכבר נישאו) – טוב יעשו אם יערכו את ההסכם אצל נוטריון ורק ילכו לקבל את אישור בית המשפט על ההסכם המוגמר.

למה יש תוקף חוקי – ולמה לא?

הסכם ממון ברחובות כשמו הוא – הסכם ממון. ההסכם מדבר על חלוקה פיננסית, על כספים על נכסים. ניתן לערוך הסכמים רחבים יותר ולהגיע להסכמות מראש גם בענייני ילדים משותפים עתידיים, כאלו שעדיין לא נולדו, או הצהרות רגש ומחויבות אולם לכל הדברים הללו אין תוקף משפטי אמיתי והם אפילו עלולים לערער על התוקף המשפטי של הסכם הממון. אם בני הזוג רוצים לחתום על הסכם הבנות הדדיות לגבי ילדים עתידים, לדוגמה, עדיף שיעשו זאת בהסכם נפרד ויוודאו כי קיים תוקף משפטי להסכם על ידי קבלת אישור מבית המשפט לענייני משפחה.

ישנם סעיפים שניתן להכניס להסכם ממון טרום נישואים, אולם כדאי לשקול היטב מראש האם ברצון בני הזוג להכניסם כגון עונשים כספיים בגין בגידה וכדומה. לרב, סעיפים כאלו אינם תורמים לפרידה רגועה נטולת ריבים, וזה הלוא אחת המטרות העיקריות של חתימה על הסכם ממון טרום נישואים.

ניתן לקבל אצלנו בהסכם ממון ברחובות שיחת ייעוץ במספר 051-55-33-400

Call Now Buttonצלצלו עכשיו