מתן שירותים נוטריוניים ברחובות

 

051-55-33-400

 

שרותי נוטריון ברחובת ברחוב אחד העם 1, בניין לב רחבות, קומה ראשונה משרד 122
ניתן ליצור איתנו קשר גם באיימל: [email protected]com

שירותים נוטריונים ברחובות הם מטרייה רחבה שתחתיה נכלל סל שירותים רחב – אימות חתימה, מתן אישור העתק נאמן למקור עבור מסמכים, תרגום נוטריוני, אימות הסכם ממון טרום נישואין, אימות ואישור צוואות, מתן אישור חיים, אישור וחתימה על ייפוי כח בלתי חוזרים וכלליים, אימות חתימה על תצהיר משפטי ועוד. נוטריון הוא בראש ובראשונה עורך דין ובהיותו נוטריון יש לו גם סמכויות נוספות בתחום המשפט. כאשר נוטריון חותם על אישור, הדבר עליו הוא חתם מקבל תוקף בבית המשפט. תצהיר משפטי שנחתם בפני נוטריון, לדוגמה, הוא בעל תוקף זהה למתן עדות בעל פה בבית המשפט. במידה ואדם נותן עדות שקר בבית המשפט, הוא עלול למצוא את עצמו נתבע ונענש על מתן עדות שקר. חתימה על תצהיר בפני נוטריון יש לה בדיוק את אותו האפקט – במידה וניתנה עדות שקר, למרות שלא התרחשה בבית המשפט אלא בפני נוטריון – דינה הוא זהה והחותם עלול למצוא את עצמו נתבע ונענש.

ניתן ליצור איתנו קשר גם במייל [email protected]
 או בטלפון 051-55-33-400

שם + משפחה (חובה)

האימייל: (חובה)

מספר טלפון (חובה)

ספרו לנו איך נוכל לעזור לכם?

שילחו לנו את הקבצים לבדיקה והצעת מחיר

גרור ושחרר קבצים כאן
אועורכי דין שהמדינה סומכת עליהם במיוחד

נוטריונים הם עורכי דין שהמדינה סומכת עליהם במיוחד. הם הוכיחו במהלך השנים כי יש להם ניסיון מעשי במשפט הישראלי ורשאים להגיש בקשה לעבוד כנוטריונים רק לאחר שצברו לא פחות מעשר שנות ותק בתחום. מלבד הותק עליהם להראות כי הם ישרים ולא נאשמו בעבירות פליליות שנושאות קלון, וגם שלא הושעו מלשכת עורכי הדין. בארץ, רק אזרחים ותושבי קבע יכולים לשמש כנוטריונים ועליהם להיות עצמאים ולא שכירים. כמובן שקיימת גם דרישה שנוטריון יהיה כשיר לביצוע עבודתו הן מבחינה מנטלית והן מבחינה פיזית. כל אלו לא מספיקים. ועדה בראשות המדינה מתכנסת לדון בבקשות עורי הדין שאשר מעוניינים להפוך לנוטריונים ורק במידה והבקשה מאושרת, הנוטריון יצא להכשרה מיוחדת שתסמיך אותו לכזה.

קבלת תעודת נוטריון איננה סוף הדרך. משך כל זמן פעולתם כנוטריונים, הנוטריונים מחויבים לשמירה קפדנית על כללי אתיקה שונים. מעבר על כללים אלו יכול להביא לאיבוד רישיון העבודה כנוטריון ואפילו לעונשים כבדים יותר ואיבוד רישיון עריכת הדין.

ראשית, הנוטריון מחויב לסודיות. כיוון שנוטריון מטפל בחתימות ובאימות מסמכים שעשויים להכיל מידע רגיש – הוא מחויב לחלוטין לסודיות ללקוחותיו. בין אם מדובר בהסכם ממון טרום נישואין, צוואה או אימות חתימות על חוזה עסקי בין חברות – הסודיות מבטיחה את פרטיות לקוחותיו ופגיעה בסודיות זו מהווה מעבר חמור על כללי האתיקה של נוטריונים.

שנית, תעריף הנוטריונים הוא קבוע. הם אינם רשאים לקחת פחות או יותר מהתעריף הקבוע, זו שמפורסם אחת לשנה ומתעדכן בהתאם לשינוי המדד.

תוקף אישור נוטריוני בחו”ל

בארץ, לנוטריונים יש תוקף משפטי משמעותי ואישור הניתן על ידי נוטריון מקבל תוקף במוסדות המדינה וגורמים רשמיים כמו גם בבתי המשפט. כאשר מגיעים למדינות זרות, הנושא הופך להיות סבוך מעט יותר. כאן, יש צורך לעתים לאמת את המסמכים עצמם כחוקיים ורשמיים, כאלו שהונפקו על ידי המדינה (במידה וזה המצב). גם אם המסמכים לא הונפקו על ידיד המדינה – למשל אימות חתימה על הסכם מסחרי, צוואה או הסכם ממון טרום נישואין – עדיין יש צורך לתקף את מעמדו של הנוטריון ככזה שהמדינה הסמיכה את ידו לתת את האישורים הללו ועומדת משפטית מאחורי האישורים הללו.

בנוסף, במידה והמסמכים נכתבו בעברית, השפה הרשמית בארץ, ייתכן בהחלט שיהיה צורך לתרגם אותם לשפה זרה, שפה שמקובלת במדינה בה המסמכים אמורים להיות מוצגים. נוטריון שדובר את שתי השפות, יכול לבצע תרגום נוטריוני שלא רק מתרגם את המסמך אלא גם נותן אישור נוטריוני כי תוכן ופרטי המסמך המתורגם זהים למקור.

אימות המסמכים נעשה לרב בצורת חותמת אפוסטיל. חותמת אפוסטיל של משרד החוץ נותנת תוקף להיות המסמכים רשמיים על ידי מדינת ישראל, חותמת אפוסטיל של משרד המשפטים שניתנת בבתי משפט השלום בארץ מתקפת את מעמדו של הנוטריון כנוטריון המוכר על ידי המדינה וככזה הרשאי להוציא את האישור שהוצא (בין אם מדובר באימות חתימה או אישור העתק נאמן למקור, כאשר המסמכים נכתבו במקור בשפה מוכרת על ידי המדינה הזרה או בתרגום נוטריוני).

כאשר מדינת היעד אינה חתומה על אמנת האג, תהליך האימות סבוך מעט יותר וכולל גם את אישור השגרירות בארץ של המדינה הזרה אליה המסמכים מיועדים.

אילו שירותים נוטריוניים קיימים?

 • תרגום נוטריוני – תרגום נוטריוני הוא שירות שבו הנוטריון מתרגם מסמך וחותם על אישור כי המסמך המתורגם זהה למעשה למקור. לאחר קבלת אישור כזה ניתן להציג את המסמך המתורגם כאילו היה המסמך המקורי בפני רשויות מדיניות ומשפטיות בארץ שאינה דוברת את השפה שבה המסמך נכתב אבל דוברת את השפה אליה המסמך תורגם.
 • ייפוי כח נוטריוני – ייפוי כח נוטריוני הוא ייפוי כח הנדרש במקרים מסוימים, בפרט כאשר מדובר בייפוי כח כללי או בלתי חוזר, שני סוגים של ייפוי כח שעלולות להיות להם השלכות מרחיקות לכת עבור החותמים. במקרים אלו נדרש ייפוי כח נוטריוני שבו ההשלכות האפשריות מוסברות לחותמים מראש.
 • הסכם ממון טרום נישואין – הסכמי ממון הם פרקטיקה מקובלת שבאה להגן על בני הזוג ולהקל על ההתנהלות במקרה של פרידה. למרות שלא נעים לחשוב על פרידות לפני נישואים, כדי להשקיע בכך מחשבה (ופעולה) כי בסופו של דבר כחצי מכלל הזוגות הנישואים מתגרשים, ועדיף לחשוב מראש, בשיקול דעת וללא כעסים מיותרים איך אפשר לבצע את הפרידה בדרך שתהה הוגנת ונכונה לשני הצדדים מראש. הסכמי ממון טרום נישואים הם בעלי תוקף חוקי במידה ונערכו ונחתמו בפני נוטריון. במקרים אחרים יש לפנות לבית הדין לענייני משפחה על מנת לתת תוקף חוקי להסכם הממון בין בני זוג.
 • עריכת צוואה – ישנן דרכים שונות לערוך צוואה, אחת מהן שהיא בעלת תוקף חוקי חזק ואינה מחייבת עדים היא לערוך את הצוואה בפני נוטריון. עריכת צוואה נוטריונית תקשה על ערעור עתידי אפשרי על הצוואה.
 • אימות חתימה – כאשר חותמים על מסמך, למשל הסכם, לחתימה יש משנה תוקף משפטי במידה וקיים אימות נוטריוני על החתימה. נוטריון לא רק מאמת את זהות החותמים אלא גם מוודא כי הם כשירים לחתום על המסמך ומבינים את השלכות החתימה עליו.
 • אישור נכונות העתק של מסמך – נוטריון יכול לאשר כי צילום של מסמך זהה למסמך המקורי מכל ההיבטים וכי הצגת ההעתק זהה לחלוטין מבחינה משפטית כמו הצגת המקור.
 • אישור חיים – נוטריון יכול לספק לאדם אישור חיים נוטריוני. אישור כזה נדרש על ידי מדינות זרות, למשל לצורך תשלום קצבאות.
 • אישור תצהיר משפטי – חתימה על תצהיר באישור נוטריון נותנת לתצהיר תוקף משפטי זהה לעדות שבעל פה שניתנת בבית המשפט. בדרך זו ניתן, לדוגמה להימנע מהגעה לבית המשפט כאשר התצהיר ניתן מראש באישור נוטריון.
 • העדה של מסמך סחיר – התראה על חילול או אי תשלום מסמך סחיר במדינה אחרת. אישור העדה של נוטריון הוא למעשה עדות רשמית לכך השטר חולל.

ישנם שירותים נוטריונים אחרים, רובם כאלו הנגזרים מהשירותים הבסיסיים הרשומים כאן.

כיצד ניתנים שירותים נוטריוניים?

ישנם שירותים נוטריונים הדורשים מפגש פיזי בין מקבל השירות והנוטריון. מרבית השירותים ניתנים במשרדי הנוטריון, אולם ישנם מצבים בהם יכול הנוטריון להגיע ללקוח לשם מתן השירות המבוקש. דוגמה לכך היא כאשר הלקוח נמצא בבית החולים, או מתקשה מסיבה כזו או אחרת להגיע למשרדו של הנוטריון. הגעה ללקוח כרוכה בתשלום נוסף אולם היא לפעמים מחויבת המציאות.

ישנם שירותים אחרים אותם הנוטריון יכול לתת גם ללא מפגש פנים אל פנים עם הלקוח. כאשר השירות אינו כולל אימות חתימות, למשל במקרה של תרגום נוטריוני, ניתן להציג את המסמך המקורי ולקבל את התרגום הנוטריוני והאישור על נכונות התרגום בדואר או באמצעות שליח עד לבית הלקוח.

נוטריון ברחובות

עו”ד ונוטריון אירנה פיין

רחוב: אחד העם 1, רחובות

בניין לב רחובות

שעות פעילות בין 9:00 -18:00

ניתן לקבוע פגישה בטלפון

051-55-33-400

דוא”ל: [email protected]

ניתן לבצע אצלנו את כל סוגי עבודות הנוטריון במשרדנו ברחובות:

 • תרגום נוטריוני
 • הסכם ממון
 • אישור תצהיר נוטריון
 • ייפוי כוח נוטריוני
 • צוואה בפני נוטריון
 • אישור נוטריון להצהרת מתרגם
 • אישור לנכונות העתקי מסמכים

Related Posts

Call Now Buttonצלצלו עכשיו