נוטריון בישראל - תחומי משפט

 

עו"ד ונוטריון אירנה פיין
К НОТАРИУСУ-АДВОКАТУ ИРЕНЕ ФАЙН
051-55-33-400
רוסית - РУССКИЙ, אוקראינית - УКРАЇНСЬКА МОВА, אנגלית - ENGLISH , ספרדית - ESPAÑOL , רומנית - LIMBA ROMÂNĂ ,צרפתית – FRANÇAIS

נוטריון בישראל – תחומי משפט

מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית עם מערכת משפט עצמאית. מקורות המשפט הישראלי הם המשפט העות’מני והמשפט הבריטי – בעל ההשפעה הגדולה יותר. עקרונות שיטת המשפט בישראל מבוססים על חקיקה ממקורות שונים ועל מערכת בתי משפט המפרשים אותה. כיום מרבית תחומי המשפט כבר מוסדרים במסגרת חקיקה ישראלית מקורית ועצמאית.
בישראל אין חוקה פורמלית כמו בארצות הברית, אלא עקרונות משפט המבוססים על קובץ חוקי יסוד (חקיקתם טרם הושלמה ) ופרשנות החוק על פי מושגי יסוד בסיסיים הנובעים מהגדרת מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית

נוטריון

מערכת בתי המשפט מחולקת לשלוש ערכאות: בית המשפט העליון, בתי המשפט המחוזיים ובתי משפט שלום ולצדן ערכאות מקבילות: בתי המשפט למשפחה, בית המשפט לתביעות קטנות, בית המשפט לעניינים מקומיים, לשכות ההוצאה לפועל, בית המשפט לעניינים מינהליים, בית המשפט לתעבורה. בראש הפירמידה ניצב בית המשפט הגבוה לצדק בו נידונות עתירות נגד רשויות המדינה, הממשלה, הכנסת, בתי דין דתיים, בתי דין לעבודה, בתי דין צבאיים.

הערכאות השונות ותחומי סמכותן השונים דורשים מעורכי הדין נוטריונים להתמקצע בתחומי משפט מסוימים כדי להציע ללקוחות שליטה בחוקים, בפקודות, בחקיקת המשנה ובסדרי הדין הנהוגים בהם.

כדוגמאות ספורות ניתן למנות:
דיני עבודה מסדירים יחסי עבודה בין עובד למעביד וכן זכויות עובדים, במסגרת חוזה עבודה אישי או הסכם קיבוצי. סכסוכים בענייני עבודה נדונים בבתי הדין לעבודה. נושאים רווחים בתחום העבודה הם פיצויים לעובדים, לרבות פיצויי פיטורין, פנסיה, הטבות לעובדים, אופציות, שוויון הזדמנויות או אפליה בעבודה, תאונות עבודה, מחלות מקצוע ועוד. בתחום זה עוסקים לא מעט עורכי דין המתמחים בדיני עבודה.

צוואה נוטריונית

צוואה נוטריונית היא קביעתו של אדם מה ייעשה עם רכושו לאחר מותו, למי יינתן וכיצד יחולק. רצון המצווה הוא הקובע. בהיעדר צוואה מוסדר העיזבון על פי הקבוע בחוק הירושה. חוק הירושה קובע מהן הדרכים השונות להכנת צוואה. ניתן למנות בצוואה מוציא לפועל של הצוואה.
רשלנות רפואית היא מעשה או מחדל בתחום הרפואי, שאינו עונה על רמת הזהירות הסבירה על פי סטנדרט רפואי, ואשר בגינו נגרם נזק למי שחבים כלפיו חובת זהירות, כלומר הפציינט. הרשלנות הרפואית היא חלק מדיני הנזיקין. כאשר הוכחה עוולת רשלנות, נוצרת הזכות לפיצויים.

דיני נזיקין עוסקים בנזק שנגרם לגוף (נזקי גוף) או לרכוש (נזקי רכוש) בגינו רשאי הניזוק להגיש תביעת פיצויים ממי שחב כלפיו חובת זהירות, ואשר במעשה או במחדל רשלני מצידו גרם לקרות הנזק. דוגמאות שכיחות לתביעות בגין נזקים הן תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית ועוד. דיני הנזיקין מוסדרים על ידי פקודת הנזיקין הקובעת שורה של עוולות נזיקיות כגון רשלנות, הפרת חובה חקוקה, תקיפה, הסגת גבול, מטרד, גרם הפרת חוזה, הטעייה וכו’.

דיני משפחה מסדירים יחסי זכויות וחובות ואת המעמד (סטטוס) האישי בנישואין, גירושין, הורות, ידועים בציבור, קטינים, חסויים, אפוטרופסות, אימוץ, פונדקאות, ירושה, מזונות, אחזקת ילדים (משמורת), הסכמי ממון בין בני זוג ועוד. מרבית הנושאים הקשורים בדיני משפחה נדונים בבתי משפט לענייני משפחה ובבתי דין רבניים.

בחירת נוטריון – איך להבטיח טיפול ראוי

אדם התולה על שלט משרדו מודעה המעידה על כישוריו כעורך דין נוטריון, לא בהכרח יהיה עורך הדין המתאים עבורכם. מציאת עורכי דין נוטריון מתאימים היא אינה מטלה פשוטה, אך להתאמה הזו ישנה חשיבות עליונה, שכן בחירה לא מתאימה עשויה להשפיע על סיכוייכם לזכות במשפט ולעתים אף לחרוץ את גורלכם. על מה חשוב לשים דגש בעת הבחירה בעורך דין נוטריון?

בחרו נוטריון לפי התחום המתאים

תחום עריכת הדין הוא תחום רחב המשתרע על פני תחומים השונים בתכליתם אחד מהשני: דיני נזיקין, דיני מקרקעין, דין מסחרי, דיני ביטוח לאומי, דיני משפחה, דיני קניין רוחני ועוד. כדי להבטיח בחירה אופטימלית בעורך דין, חשוב לבחור אדם המתמחה בתחום העיסוק בו אתם זקוקים לייעוץ.

מרבית עורכי הדין הנוטריונים מעריכים מאוד את המוניטין שצברו ועמלים קשה כדי להשיגו, ולכן הם אמורים לחלוק איתכם את תחומי הידע וההתמחות המדויקים שלהם. עם זאת, אסור לקבל את קביעותיהם כעובדה מוחלטת, וחשוב לוודא שהאדם ששכרתם אכן בקיא בתחום הנדרש.

אספו המלצות לנוטריון

זה לא סוד שבישראל קיימת כמות גדולה מאוד של עורכי דין נוטריון. בעוד שחלק מעורכי הדין הללו עשויים להתגלות כמצטיינים בתחומם, בינוניות וזילות בתחום הזה לא חסרה גם כן. לכן, כשמחפשים עורכי דין מתאימים, חשוב להיעזר בהמלצות של קרובי משפחה או חברים.
גם כאן חשוב לוודא שהמלצותיהם רלוונטיות לתחום שבו אתם נזקקים לעזרה. במידה ואתם מכירים אדם קרוב שעמד בסיטואציה דומה לשלכם ויצא מכך נשכר, אל תהססו לשאול מי ייצג אותו ולבקש את פרטיו.

זכרו שגם המלצה, חמה ככל שתהיה, היא איננה תורה משמיים, ומה שהתאים לאחרים לא בהכרח יתאים גם עבורכם. אם קיבלתם המלצה חמה בנוגע לעורך דין מסוים, העניקו לו עדיפות בהחלטה, אך אל תתבססו על ההמלצה בלבד. קבעו פגישה עם אותו איש מקצוע על מנת שתוכלו להתרשם מכישוריו ומהידע שלו בתחום ממקור ראשון.

נוטריונים נגישים

אספתם רשימה של עורכי דין פוטנציאליים? קבעו כעת פגישה עם כולם. פגישה חשובה לא רק לצורך התרשמות מיכולותיו של האדם שיושב מולכם, אלא גם כדי לקבוע עד כמה יהיה נגיש עורך הדין שבחרתם. נגישות היא סוגיה חשובה בעת הבחירה בעורכי דין נוטריון, משום שרבים הם אנשי המקצוע בתחום שלא מקדישים ללקוחותיהם את מלוא תשומת הלב הדרושה – עניין שעולה ביוקר.

חשוב שתסמכו על האינסטינקטים שלכם בכל הנוגע לבחירה בעורך דין. עורך הדין אמנם אמור להיות נגיש עבורכם, אך אם הוא נגיש מידי ייתכן שאין לו לקוחות נוספים, מה שעשוי להעיד על כישוריו. לכן, צריך להישמר איזון עדין בין יכולתו של איש המקצוע להעניק שירות ללקוחות רבים, לבין יכולתו להישאר מסור לכל אחד מהם ולהקדיש עבורם את הזמן הראוי.

עורכי דין ויכולתם לנהל עסקים

פגישה אישית עם עורכי דין נוטריון יכולה לספק לכם הרבה מידע, לעיתים יותר ממה שנראה מעל פני השטח. במהלך הפגישה תוכלו לבחון את הרקע המקצועי של עורך הדין, ובמקביל תוכלו להתרשם מהמשרד שלו ומהאופן שבו אותו אדם מנהל אותו.

במידה וזיהיתם ליקויים כלשהם בהתנהלות המשרדית שלו, נורית אדומה אמורה להידלק בראשכם, שכן עורך דין שלא יודע לנהל את משרדו כראוי, לבטח לא ידע לנהל כראוי תיקים אחרים. מסיבה זו בדיוק, פגישה עם עורכי דין היא שלב קריטי לפני הבחירה, ולכן חשוב להקדיש לכך די זמן מראש ולא לוותר על התהליך החשוב

  שם + משפחה (חובה)

  האימייל: (חובה)

  מספר טלפון (חובה)

  ספרו לנו איך נוכל לעזור לכם?

  שילחו לנו את הקבצים לבדיקה והצעת מחיר

  גרור ושחרר קבצים כאן
  או

  תוכלו גם לשלוח לנו ישירות למייל
  [email protected]
  או לחייג ישירות
  0515533400

  נוטריון ברחובות

  עו”ד ונוטריון אירנה פיין

  רחוב: אחד העם 1, רחובות

  בניין לב רחובות

  שעות פעילות בין 9:00 -18:00

  ניתן לקבוע פגישה בטלפון

  051-55-33-400

  דוא”ל: [email protected]

  ניתן לבצע אצלנו את כל סוגי עבודות הנוטריון במשרדנו ברחובות:

  תפריט נגישות

  Call Now Buttonצלצלו עכשיו 0515533400