נוטריון פרוש

 

עו"ד ונוטריון אירנה פיין
К НОТАРИУСУ-АДВОКАТУ ИРЕНЕ ФАЙН
051-55-33-400
רוסית - РУССКИЙ, אוקראינית - УКРАЇНСЬКА МОВА, אנגלית - ENGLISH , ספרדית - ESPAÑOL , רומנית - LIMBA ROMÂNĂ ,צרפתית – FRANÇAIS

נוטריון פרוש

נוטריון הנו עורך דין שמוסמך על פי חוק, הנו עורך דין שעוסק בתחום עריכת הדין כעשר שנים לכל הפחות ומכאן שגם עבר הכשרה מתאימה. נוטריון ראשי לערוך ולהעיד על מגוון מסמכים משפטיים והם יתקבלו כקבילים בבית המשפט, בארץ ובחו”ל. כאשר חתימתו של נוטריון מופיעה על גבי חוזה ניתן לוודא שהמסמך מקורי ושהלקוח חתם עליו מרצונו הטוב.

מהות התפקיד הנוטריון

בין היתר יש צורך בשירותי נוטריון בישראל על מנת לאמת מגוון חתימות על גבי מסמכים, על מנת לאשר שמי שחתום על המסמך אכן מי שהוא טוען שהוא, על מנת לוודא נכונות של העתקי מסמכים, על מנת לאשר נכונות של תרגומים, על מנת לאשר מגוון תצהירים, על מנת לאשר שאדם פלוני נמצא בין החיים, על מנת לעגן הסכמי ממון, לרשום צוואה טרום נישואין, על מנת להוציא קטין מהארץ שלא ע”י הוריו ועבור עוד מגוון סיטואציות שונות שעשויות להופיע במהלך החיים.

ההבדל בין נוטריון ציבורי לנוטריון חוץ

עד לפני כמה שנים היה הבדל בין נוטריון ציבורי שהיה עובד מטעם המדינה לבין נוטריון שהועסק בעיקר לטובת צרכי חוץ. עם השנים ההבדל התבטל כך שכיום ישנה הגדרה אחת לכלל התפקידים השונים. החוק קובע שנוטריון צריך לעמוד בפרמטרים הבאים: עליו להיות עורך דין בעל מינימום עשר שנות וותק, לעבור השתלמות, להיות ללא שום הרשעה וללא קלון שמאיים על שמו הטוב ולבסוף עליו לזכות באישור המיוחל- בתואר “נוטריון”.

אתיקה

טוב לדעת שנוטריון צריך להיות אדם בעל אתיקה מקצועית מוכחת. כך למשל נוטריון מחויב לערך הנאמנות של לקוחותיו ומכאן שאינו מורשה פרסום עצמי, מחויב לשמור על סודיות מלאה ואינו יכול לעבוד עם מי שאינו נוטריון או לחלופין לחלוק בשכר- למעט עם נוטריון נוסף. במקרה ואחד מהכללים מופר, רישיונו נשלל.

אודות אישורי נוטריון

אישורי נוטריון צריך עבור מגוון צרכים שונים. במגוון מקרים בהם עולה הצורך להגיש תעודות ומסמכים כאשר לא פעם רק נוטריון רשאי לאשר מסמך או תרגום שלו. כך למשל עולה הצורך באישור נוטריון עבור אישור העובדה שאדם פלוני אכן בין החיים, אישור של מגוון תצהירים וקבלתם, אישור של נכונות העתק ומסמכים, אישור חוות דעת של מומחה ואף של תעודת רופא, אישור עשיית צוואה כדין וכדומה.

משמעות משפטית של תרגום נוטריוני

לא פעם יש צורך באישור נוטריון עבור מגוון הליכים משפטיים וממשלתיים. אישור זה הנו בעל משמעות משפטית עליונה ולכן לא כל אדם רשאי שיוענק לו אישור שכזה. על מנת לספק אישורי נוטריון יש צורך שוועדת הרישיונות המונה כשבעה נציגים תעניק את האישור לכך. הוועדה רשאית להעניק את הרישיון תוך העמדת תנאי שאותו נוטריון ישתתף במתכונת שתיקבע על ידה. אומנם מדובר על הקפדה יתרה, אך זאת כיוון שיש לנקוט במשנה זהירות בעת הענקת האישור וזאת כיוון שכפי שכבר אוזכר אישור זה בעל בתוקף משפטי.

סוגי אישורים שנוטריון מפיק

אישורים נוטריוניים מלווים בחתימה קבועה, כאשר הנוטריון צריך מראש להודיע לגבי צורתה ואופייה. יש כמה סוגי אישורי נוטריונים- כך למשל יש אישור העתק שמצהיר על נאמנות המסמך למקור, יש “אישור רשימת מלאי” שמאשר את נכונות הרשימה, יש “אישור ייפוי כוח” כאשר מדובר על עסקת מקרקעין וכדומה. מכאן שניתן לראות שאישור נוטריון נדרש לא פעם עבור מסגרת מנהלתית משפטית, כאשר נוטריונים רשאים להעניק אישורי תרגום, אישור העתק ואישורי ייפוי כוח. מכאן שגם אם באופן יומיומי אין צורך לפנות אל נוטריון, הרי שבאופן כללי טוב להכיר נוטריון אחד וזאת כי אין לדעת מה יוליד יום. כמו כן טוב לדעת שהמחיר עבור כל אופי של שירותי אישורים נוטריונייםמוגדרים מראש על מנת להגן על טובת הלקוח.

  שם + משפחה (חובה)

  האימייל: (חובה)

  מספר טלפון (חובה)

  ספרו לנו איך נוכל לעזור לכם?

  שילחו לנו את הקבצים לבדיקה והצעת מחיר

  גרור ושחרר קבצים כאן
  או

  תוכלו גם לשלוח לנו ישירות למייל
  [email protected]
  או לחייג ישירות
  0515533400

  נוטריון ברחובות

  עו”ד ונוטריון אירנה פיין

  רחוב: אחד העם 1, רחובות

  בניין לב רחובות

  שעות פעילות בין 9:00 -18:00

  ניתן לקבוע פגישה בטלפון

  051-55-33-400

  דוא”ל: [email protected]

  ניתן לבצע אצלנו את כל סוגי עבודות הנוטריון במשרדנו ברחובות:

  תפריט נגישות

  Call Now Buttonצלצלו עכשיו 0515533400