אימות חתימה נוטריון 

 

עו"ד ונוטריון אירנה פיין
К НОТАРИУСУ-АДВОКАТУ ИРЕНЕ ФАЙН
051-55-33-400
רוסית - РУССКИЙ, אוקראינית - УКРАЇНСЬКА МОВА, אנגלית - ENGLISH , ספרדית - ESPAÑOL , רומנית - LIMBA ROMÂNĂ ,צרפתית – FRANÇAIS

אימות חתימה נוטריוני ברחובות ע”י עו”ד ונוטריון אירנה פיין  הוא תהליך שבו החותמים מזדהים בפני עורך הדין וזה מצדו דואג כי החותמים על מסמך משפטי יבינו את משמעות והשלכות החתימה, החתימה נעשתה מרצונם החופשי וכמובן כי הצדדים החתומים כשירים משפטית לחתום עם המסמך. ישנם מסמכים הדורשים אימות חתימה של עורך דין שהוא גם נוטריון. לדוגמה, חתימה על ייפוי כח כללי, תצהיר משפטי או הסכם ממון טרום נישואין הם מסמכים שנדרש אימות חתימה של נוטריון על מנת שיקבלו תוקף משפטי. מסמכים אחרים אינם דורשים אימות חתימה נוטריוני ומסתפקים באימות חתימה בפני עורך דין בלבד.

האם כל חתימה דורשת אימות חתימה על ידי עורך דין או נוטריון?

לא כל חתימה על מסמך דורשת אימות מצד עורך דין או נוטריון, אבל על מנת לחזק את התוקף המשפטי של המסמך שנחתם לעתים רצוי לבצע אימות חתימה גם כאשר כזה אינו נדרש.

בואו ניתן כדוגמה הסכם ממון. הסכם ממון שנעשה על ידי שני בני זוג יש לו תוקף משפטי גם אם לא עבר אימות חתימה על ידי עורך דין או על ידי נוטריון. הבעיה מתחילה, כאשר הבעיות בקשר הזוגי צצות. ראשית , ללא התייעצות עם עורך דין ביחס לתוכן הסכם הממון, קיימת סבירות גדולה כי סעיפים משמעותיים שאמורים להיות מפורטים בהסכם שכזה יהיו חסרים, לא חוקיים או לא תקינים מבחינה משפטית ולכן יאבדו את תוקפם כאשר בית המשפט יבחן את ההסכם. דוגמה לכך היא הכנסת סעיפים הנוגעים לילדים עתידיים משותפים. רק בית משפט לענייני משפחה רשאי לקבוע בעניין זה או לאשר חלקים הנוגעים לנושא זה במסגרת הסכם ממון בין בני זוג.

כאשר בני זוג דואגים לאימות חתימה על ידי עורך דין, גם ההסכם יעבור עוד ביקורת והפעם על ידי איש מקצוע בעל ניסיון בניסוח הסכמים מסוג זה. עורך הדין יוכל להצביע על סעיפים חסרים – למשל קביעת מועד הפרדת הנכסים בין בני הזוג בעת פרידה. עורך דין גם יוכל להציע פתרונות חליפיים. התוקף המשפטי של ההסכם יהיה רב יותר במידה ועבר אימות חתימה על ידי עורך דין בעצם המעבר על ההסכם.

אם בני הזוג מתכוונים להינשא ומעוניינים כי ההסכם יקבל תוקף משפטי השקול לפסק דין, יהיה עליהם לתקף את הסכם הממון טרום הנישואין ולבצע אימות חתימה עליו דרך נוטריון, או לפנות לבית המשפט לענייני משפחה על מנת לקבל אישור עבור ההסכם.

עורך דין ברחובות

אימות חתימה על מסמכים פשוטים יחסית יכול להיות פעולה הדורשת מספר דקות. לעומת זאת אימות חתימה על מסמכים סבוכים, למשל הסכמים עסקיים ועריכתם קודם לכן על ידי עורך דין, עלולה להיות תהליך שאורך זמן וכולל מספר פגישות. רצוי לבחור עורך דין הקרוב למקום המגורים או העבודה על מנת למזער את הטרחה, בזבוז הזמן והעצבים בעמידה בפקקים ונסיעות ארוכות הנדרשות לביצוע פעולות אלו. אם אימות חתימה נדרש על ידי תושבי השפלה בכלל או רחובות בפרט, עורך דין ברחובות הוא פתרון מצוין, במיוחד עם משרדו של העורך דין ממוקם במיקום מרכזי אליו יש גישה נוחה.

 

חשוב להזכיר כי כאשר באים לאימות חתימה אצל עורך דין ברחובות יש להגיע מצוידים עם אמצעי זיהוי מתאימים – תעודת זיהוי, רישיון נהיגה הכולל תמונה, דרכון או אמצעי זיהוי ממלכתי אחר הכולל תמונה. כדאי לדאוג לאמצעי זיהוי שהוא עדכני על מנת למנוע מצב של בעיית זיהוי על פי תמונה ישנה שצולמה עשרות שנים לפני כן.

שם + משפחה (חובה)

האימייל: (חובה)

מספר טלפון (חובה)

ספרו לנו איך נוכל לעזור לכם?

שילחו לנו את הקבצים לבדיקה והצעת מחיר

גרור ושחרר קבצים כאן
אונוטריון ברחובות

עו”ד ונוטריון אירנה פיין

רחוב: אחד העם 1, רחובות

בניין לב רחובות

שעות פעילות בין 9:00 -18:00

ניתן לקבוע פגישה בטלפון

051-55-33-400

דוא”ל: [email protected]

Call Now Buttonצלצלו עכשיו